Press "Enter" to skip to content

ପ୍ରତ୍ୟେକ ମହିଳା ଏହି ପଦ୍ଧତି ସହିତ ପ୍ରସ୍ତୁତ ଅଜୁଆଣି ଚା ପିଇବା ଉଚିତ୍ ଏହାର ଫାଇଦା ଜାଣିଲେ ହୋସ ଉଡିଯିବ

ପ୍ରତ୍ୟେକ ମହିଳା ଏହି ପଦ୍ଧତି ସହିତ ପ୍ରସ୍ତୁତ ଅଜୁଆଣି ଚା ପିଇବା ଉଚିତ୍ ଏହାର ଫାଇଦା ଜାଣିଲେ ହୋସ ଉଡିଯିବ

ରୋଷେଇ ଘରର ମସଲା ଭାବରେ ଅଜୁଆଣି ର ବ୍ୟବହାର ହୁଏ କିନ୍ତୁ ବହୁତ କମ୍ ଲୋକ ଜାଣନ୍ତି ଯେ ଆମେ ଏହାକୁ ଏକ ଘରୋଇ ଉପଚାର ଭାବରେ ମଧ୍ୟ ବ୍ୟବହାର କରିପାରିବା l ଅଜୁଆଣି କେବଳ ହଜମ ଶକ୍ତିରେ ଉନ୍ନତି ଆଣେ ନାହିଁ ବରଂ ମହିଳାଙ୍କ ଅବଧି ସହିତ ଜଡିତ ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ କରିଥାଏ l

ଅଜୁଆଣି ଚା କିପରି ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବେ :-

ଏକ ପାତ୍ରରେ ଦୁଇ କପ୍ ପାଣି ପକାଇ ଫୁଟାନ୍ତୁ l ଏଥିରେ ଅଧା ଚାମଚ ଅଜୁଆଣି ମିଶାନ୍ତୁ ଏବଂ ଏହାକୁ କମ୍ ଉତ୍ତାପରେ ଫୁଟାଇବାକୁ ଦିଅନ୍ତୁ l ବର୍ତ୍ତମାନ ଯେତେବେଳେ ଗୋଟିଏ କପ୍ ପାଣି ବାକି ଅଛି, ଏହାକୁ ଫିଲ୍ଟର୍ କରି ଏକ ଗ୍ଲାସରେ ବାହାର କରନ୍ତୁ l ଆପଣ ସ୍ୱାଦ ପାଇଁ ଲେମ୍ବୁ ରସ ଏବଂ ମହୁ ମଧ୍ୟ ମିଶାଇ ପାରିବେ l ଅନ୍ୟ ଏକ ପଦ୍ଧତି ହେଉଛି ଅଜୁଆଣି ଏକ ଗ୍ଲାସ ପାଣିରେ ରାତିସାରା ରଖିବା l ସକାଳେ ପାଞ୍ଚ ମିନିଟ୍ ପାଇଁ ପାଣି ଫୁଟାନ୍ତୁ, ଚୋବାଇ ପିଅନ୍ତୁ l

ଅଜୁଆଣି ଚା’ର ଉପକାରିତା :-

ଅଜୁଆଣି ଚା ପିଇବା ଅବଧି ଏବଂ PMS (ପ୍ରି-ମାନସିକ ଚାପ) ସମୟରେ ଯନ୍ତ୍ରଣାରୁ ମୁକ୍ତି ଦେଇଥାଏ | ପର୍ଯ୍ୟାୟକ୍ରମେ, ପ୍ରାୟତ ଦେଖାଯାଏ ଯେ ମହିଳାଙ୍କ ମନୋବଳ ଘୁଞ୍ଚି ଯାଉଛି l ସେମାନେ କ୍ରୋଧିତ ହୁଅନ୍ତି l ସେମାନଙ୍କର ପେଟ ଯନ୍ତ୍ରଣା ମଧ୍ୟ ହୋଇଥାଏ l ଏହି କାରଣ ହେଉଛି ମହିଳାମାନଙ୍କ ପାଇଁ ସେଲରି ଚା ’ଅତ୍ୟନ୍ତ ଉପଯୋଗୀ l ସେମାନେ ଏହାକୁ ପ୍ରତିଦିନ ପିଇବା ଉଚିତ୍ l

ଅଜୁଆଣି ଚା ମଧ୍ୟ ଓଜନ ହ୍ରାସ କରିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରେ l ବାସ୍ତବରେ, ସେଲରିରେ ଫାଇବରରେ ପ୍ରଚୁର ପରିମାଣରେ ଥାଏ l ଏହାକୁ ଖାଇବା ଦ୍ୱାରା ତୁମେ ପୂର୍ଣ୍ଣ ଅନୁଭବ କର l ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ, ଏହା ଆପଣଙ୍କ ଶରୀରରେ ଚର୍ବିର ପରିମାଣକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିବା ପାଇଁ କାମ କରେ | ଏହା ମଧ୍ୟ ତୁମର ଓଜନ ହ୍ରାସ କରେ l ତେଣୁ ଓଜନ ହ୍ରାସ କରିବାକୁ, ଆଜିଠାରୁ ଅଜୁଆଣି ଚା ପିଇବା ଆରମ୍ଭ କରନ୍ତୁ l

ବନ୍ଦ ନାକ ଖୋଲିବା ପାଇଁ ଅଜୁଆଣି ଚା ମଧ୍ୟ ବ୍ୟବହାର କରାଯାଇପାରେ l ଏହାର ସୁଗନ୍ଧ ବହୁତ ଶକ୍ତିଶାଳୀ l ଯେତେବେଳେ ଏହା ଶରୀରରେ ପ୍ରବେଶ କରେ, ଏହା ନାକ ଦେଇ ଖୋଲିଥାଏ l ଏହା ବ୍ୟତୀତ ପ୍ରତିଦିନ ଅଜୁଆଣି ଚା ପିଇବା ଦ୍ୱାରା ଆଜ୍‌ମା ରୋଗୀ ମଧ୍ୟ ଉପକୃତ ହୁଅନ୍ତି l

ଅଜୁଆଣି ଚା ମଧ୍ୟ ଆପଣଙ୍କୁ ଅନେକ ପ୍ରକାରର ସଂକ୍ରମଣରୁ ରକ୍ଷା କରିଥାଏ l ଏହାର କାରଣ ହେଉଛି ଏଥିରେ ଅନେକ ଆଣ୍ଟିବ୍ୟାକ୍ଟେରିଆଲ୍ ଗୁଣ ଅଛି ଯାହା ସଂକ୍ରମଣ ସହିତ ଲଢ଼ିବା ପାଇଁ କାର୍ଯ୍ୟ କରିଥାଏ l

ଆଶାକରେ ଆପଣ ଅଜୁଆଣି ଚା ର ଏହି ପ୍ରତିକାର ପସନ୍ଦ କରିବେ l ଦୟାକରି ସେମାନଙ୍କୁ ଅନ୍ୟମାନଙ୍କ ସହିତ ଅଂଶୀଦାର କରିବାକୁ ଭୁଲନ୍ତୁ ନାହିଁ l ଏହି ଉପାୟରେ, ସେମାନେ ମଧ୍ୟ ସେମାନଙ୍କର ଲାଭ ଉଠାଇବାକୁ ସକ୍ଷମ ହେବେ l

ଆପଣଙ୍କୁ ଆମେ ଏମିତି ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ,ବାସ୍ତୁ,ସ୍ପେଶାଲଖବର,ଭାଈରଲ ଖବର, ଓଲିଉଡ,ବଲିଉଡ,ଦୈନନ୍ଦିନ ରାଶିଫଳ, ସାପ୍ତାହିକ,ମାସିକ,ରାଶିଫଳ ସମ୍ଵନ୍ଧୀୟ ଖବର ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ନେଇ ଆସିବୁ ।ଆମ ସହ ଯୋଡ଼ି ରହିବା ପାଇଁ ଆମ ପେଜକୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ।ଆମ ତଥ୍ୟ ଭଲ ଲାଗିଲେ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ସାଙ୍ଗ ମାନଙ୍କ ସହ ଏବଂ ମତାମତ ଦେବାକୁ ଅନୁରୋଧ,ଜଗନ୍ନାଥଙ୍କ ପାଖରେ ଏତିକି ପାର୍ଥନା ଆପଣଙ୍କୁ ଭଲରେ ରଖନ୍ତୁ ଜୟ ଜଗନ୍ନାଥ ଖବରକୁ ପୁରା ପଢିଥିବାରୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଭଲ ଲାଗିଲେ ନିଶ୍ଚୟ ତଳେ ଲାଇକ କରିବେ l

More from Special reportMore posts in Special report »

Be First to Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.