Press "Enter" to skip to content

ଏହା କେବଳ ମଜା ଦିଏନାହିଁ ଯୌ-ନ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟରେ ମଧ୍ୟ ଉନ୍ନତି ଆଣେ ଏହି 4 ଟି ରୋଗ ପାଇଁ ଏହା ବରଦାନ ସଦୃଶ

ଏହା କେବଳ ମଜା ଦିଏନାହିଁ ଯୌ-ନ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟରେ ମଧ୍ୟ ଉନ୍ନତି ଆଣେ ଏହି 4 ଟି ରୋଗ ପାଇଁ ଏହା ବରଦାନ ସଦୃଶ

ଦାମ୍ପତ୍ୟ ଜୀବନକୁ ସୁରୁଖୁରୁରେ ରଖିବାରେ ରୋ-ମାନ୍ସ ଏକ ପ୍ରମୁଖ ଭୂମିକା ଗ୍ରହଣ କରିଥାଏ l ଏହା ଏକ ଶା-ରୀରିକ ଆବଶ୍ୟକତା ଯାହା ସମସ୍ତଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଆବଶ୍ୟକ l ବିବାହ ପରେ, କିଛି ଦମ୍ପତି ବେଳେବେଳେ ରୋ-ମାନ୍ସ କରିବାକୁ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି | ଏହି ସମୟରେ, କିଛି ଲୋକ ଅଛନ୍ତି ଯେଉଁମାନେ ପ୍ରତିଦିନ ଶାରୀରିକ ସମ୍ପର୍କ ରଖିବାକୁ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି |

ଆପଣ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହେବେ ଯେ ପ୍ରତିଦିନ ଶାରୀରିକ ସମ୍ପର୍କ ରହିବା ଏହାର ଭିନ୍ନ ସୁବିଧା ଅଛି l ଏହା କେବଳ ଶାରୀରିକ ଆନନ୍ଦ ନୁହେଁ ବରଂ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଉପକାର ମଧ୍ୟ କରିଥାଏ l ନିୟମିତ ଶାରୀରିକ ସମ୍ପର୍କ ରଖିବା ଦ୍ୱାରା ଅନେକ ପ୍ରକାରର ରୋଗ ଦୂରରେ ରହିଥାଏ l ଆଜି ଆମେ ଏହି ଲି-ଙ୍ଗର ଉପକାରିତା ଉପରେ ନଜର ପକାଇବା l

ଓଜନ ହ୍ରାସ କରନ୍ତୁ: ଯଦି ଆପଣ ନିଜ ଶ-ରୀରରେ ଅତିରିକ୍ତ କ୍ୟାଲୋରୀ ଜଳାଇବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି, ତେବେ ଶା-ରୀରିକ ସମ୍ପର୍କ ରହିବା ଏକ ଭଲ ବ୍ୟାୟାମ | ଏହା ଆପଣଙ୍କ ଶରୀରର ଚର୍ବିକୁ ହ୍ରାସ କରିଥାଏ | ଥରେ ସେ-କ୍ସ କରିବା ପରେ ଆପଣ 7500 କ୍ୟାଲୋରୀ ଜଳାଇ ପାରିବେ | ଏହା ଆପଣଙ୍କ ଶରୀରକୁ ଏକ ଉପାୟରେ ଶକ୍ତି ମଧ୍ୟ ଦେଇଥାଏ | ତେଣୁ ଯଦି ତୁମେ ଶୀଘ୍ର ଓଜନ ହ୍ରାସ କରିବାକୁ ଏବଂ ପତଳା ହେବାକୁ ଚାହୁଁଛ, ତେବେ ପ୍ରତିଦିନ ଶାରୀରିକ ସମ୍ପର୍କ ରହିବା ଏକ ଭଲ ବିକଳ୍ପ ହୋଇପାରେ l

ଥକ୍କା ଅଦୃଶ୍ୟ ହୁଏ: ଶରୀର ବନ୍ଧନ ଅକ୍ସିଟୋସିନ୍, ଡୋପାମାଇନ୍ ଏବଂ ଆଣ୍ଡ୍ରୋଫିନ୍ ପରି ଉପାଦାନ ସୃଷ୍ଟି କରେ | ଏହି ଉପାଦାନଗୁଡ଼ିକ ଶ-ରୀରର ଥକ୍କାପଣରୁ ମୁକ୍ତି ଦେଇଥାଏ | ଏହା ବ୍ୟତୀତ ହୃଦୟ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ରୋଗ ହେବାର ଆଶଙ୍କା ମଧ୍ୟ ସର୍ବନିମ୍ନକୁ କମିଯାଏ l ଏହା ସହିତ, ଯଦି ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ମାନସିକ ଚାପରେ ଥାଏ, ତେବେ ସେ ମଧ୍ୟ ମାନସିକ ଶାନ୍ତି ପାଆନ୍ତି l

ରକ୍ତ ସଞ୍ଚାଳନରେ ଉନ୍ନତି ଆଣେ: ନିୟମିତ ଶା-ରୀରିକ ସମ୍ପର୍କ ସ୍ଥାପନ କରି ଶ-ରୀରର ରକ୍ତ ସଞ୍ଚାଳନ ସୁରୁଖୁରୁରେ କାମ କରେ | ଏହା ମଧ୍ୟ ଆପଣଙ୍କ ରକ୍ତଚାପକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣରେ ରଖେ | ତେଣୁ ରକ୍ତଚାପ ରୋଗୀଙ୍କ ପାଇଁ ଯୌ-ନ ସମ୍ପର୍କ ମଧ୍ୟ ଏକ ଭଲ କଥା l

ମାଇଗ୍ରେନରୁ ମୁକ୍ତି: ଗୋଟିଏ ଅଧ୍ୟୟନ ଅନୁଯାୟୀ, ଦୈନନ୍ଦିନ ସମ୍ପର୍କ ଗଣ୍ଠି ଯନ୍ତ୍ରଣା, ଶରୀର ଯନ୍ତ୍ରଣା ଏବଂ ମାଇଗ୍ରେନ ଭଳି ରୋଗକୁ ଦୁରେଇ ରଖେ | ଏହି ସେ-କ୍ସ ଆମ ଶରୀରର ରୋଗ ପ୍ରତିରୋଧକ ଶକ୍ତି ବଢାଇବା ପାଇଁ ମଧ୍ୟ କାର୍ଯ୍ୟ କରିଥାଏ | ଏହିପରି, ଛୋଟ ଛୋଟ ରୋଗ ମଧ୍ୟ ଏଥିରୁ ଦୂରେଇ ରହିଥାଏ l

ବର୍ତ୍ତମାନ ଆପଣ ଜାଣନ୍ତି ଯେ ଶାରୀରିକ ସମ୍ପର୍କ ରଖିବାର ଅନେକ ଲାଭ ଅଛି | ତେଣୁ ଆପଣଙ୍କ ସାଥୀଙ୍କ ସହିତ ପ୍ରାୟ ପ୍ରତିଦିନ ସମ୍ପର୍କ ରଖନ୍ତୁ ଏବଂ ସୁସ୍ଥ ରୁହନ୍ତୁ | ଏହା ଆପଣଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟରେ ଉନ୍ନତି ଆଣିବା ସହିତ ସମ୍ପର୍କରେ ମଧୁରତା ମଧ୍ୟ କରିବ | ତୁମେ ପରସ୍ପରର ଅତି ନିକଟତର ହେବ ଏବଂ ତୁମ ମଧ୍ୟରେ କୌଣସି ଝଗଡା ହେବ ନାହିଁ l

ଆପଣଙ୍କୁ ଆମେ ଏମିତି ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ,ବାସ୍ତୁ,ସ୍ପେଶାଲଖବର,ଭାଈରଲ ଖବର, ଓଲିଉଡ,ବଲିଉଡ,ଦୈନନ୍ଦିନ ରାଶିଫଳ, ସାପ୍ତାହିକ,ମାସିକ,ରାଶିଫଳ ସମ୍ଵନ୍ଧୀୟ ଖବର ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ନେଇ ଆସିବୁ ।ଆମ ସହ ଯୋଡ଼ି ରହିବା ପାଇଁ ଆମ ପେଜକୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ।ଆମ ତଥ୍ୟ ଭଲ ଲାଗିଲେ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ସାଙ୍ଗ ମାନଙ୍କ ସହ ଏବଂ ମତାମତ ଦେବାକୁ ଅନୁରୋଧ,ଜଗନ୍ନାଥଙ୍କ ପାଖରେ ଏତିକି ପାର୍ଥନା ଆପଣଙ୍କୁ ଭଲରେ ରଖନ୍ତୁ ଜୟ ଜଗନ୍ନାଥ ଖବରକୁ ପୁରା ପଢିଥିବାରୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଭଲ ଲାଗିଲେ ନିଶ୍ଚୟ ତଳେ ଲାଇକ କରିବେ l

More from Special reportMore posts in Special report »

Be First to Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.