Press "Enter" to skip to content

ଏହି ସମୟରେ ଶାରୀରିକ ସମ୍ପର୍କ ରଖିବା ଉଚିତ ନୁହେଁ,ନହେଲେ ପସ୍ତେଇବେ।

ବନ୍ଧୁ ଆପଣଙ୍କୁ ଆମ ନ୍ୟୁଜ ପୋର୍ଟାଲକୁ ସ୍ଵାଗତ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଆମେ ସବୁବେଳେ କିଛି କିଛି ଖାସ ଖବର ନେଇ ଆସିବୁ ତେବେ ଚାଲନ୍ତୁ ଆଲୋଚନା କରିବା ଆଜି ର ବିଷୟ ବସ୍ତୁ ଉପରେ ମଣିଷ ଜୀବନରେ କିଛି ଏପରି କ୍ଷଣ ଆସିଥାଏ ଯାହାର ସେ ବହୁତ ମଜା ଉଠାଇଥାଏ।ଏହି ସମୟରେ ଆମେ ସ୍ୱାମୀ ଓ ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କ କଥା ଭାବିଥାଉ।କାରଣ ପ୍ରେମର ଭାଷା ସେଇମାନେହିଁ ଭଲସେ ବୁଝିପାରନ୍ତି।ଆଉ କେହି ସେହିପରି ବୁଝିପାରନ୍ତି ନାହିଁ।ଆମେ କହିବାକୁ ଯାଉଛୁକି ସ୍ୱାମୀ ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସ-ମ୍ପ-ର୍କ ଯେଉଁ ଡୋରୀରେ ବନ୍ଧାହୋଇଥାଏ ତାହାକୁ କିପରି ପାଳନ କରିବା ଉଚିତ।ଆପଣମାନେ ଜାଣିଥିବା ଜୀବନରେ ଶା-ରୀ-ରି-କ ସ-ମ୍ପ-ର୍କ କେତେ ଆବଶ୍ୟକ।

ଏକ ବିବାହିତ ଦମ୍ପତିଙ୍କ ପାଇଁ ଗୁପ୍ତ କ୍ରିୟା କରିବା ବହୁତ ଆବଶ୍ୟକ।ଏହା ଦ୍ୱାରା ସେମାନେ ଅନେକ ଚିନ୍ତା ରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇଥାନ୍ତି ଓ ମାନସିକ ଓ ଶାରୀରିକ ସୁଖ ପାଇଥାନ୍ତି।କୌଣସି ଲୋକର ଯେବେ ବିବାହ ହୋଇଥାଏ ସେ ଚାହେଁ ତା ବୈବାହିତ ଜୀବନ ଭଲରେ କଟୁ।ଆଗରୁ ଶା-ରୀ-ରି-କ ସ-ମ୍ପ-ର୍କ ଏକ ଗୁପ୍ତନିୟ କଥା ଥିଲା।ଲୋକମାନେ ଏହା ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଆଲୋଚନା କରୁନଥିଲେ।କିନ୍ତୁ ଆଜିକାଲି ଶା-ରୀ-ରି-କ ସ-ମ୍ପ-ର୍କ ଏକ ସାଧାରଣ କଥା ହୋଇଗଲାଣି।ଶା-ରୀ-ରି-କ ସ-ମ୍ପ-ର୍କ ଏକ ଏପରି ଜିନିଷ ଯାହା ସମସ୍ତଙ୍କୁ ନିଜ ଆଡ଼କୁ ଟାଣିଥାଏ।

ଯଦି ଆପଣ ଶା-ରୀ-ରି-କ ସ-ମ୍ପ-ର୍କ ରଖୁଛନ୍ତି ଆପଣଙ୍କୁ ଜାଣିବା ଆବଶ୍ୟକ ଏହା କିପରି ରଖିବେ ଓ ଏହା କେଉଁ ସମୟରେ ରଖିବା ଉଚିତ ଓ କେଉଁ ସମୟରେ ରଖିବା ଅନୁଚିତ।ଏହା ସହିତ ଭୁଲ ସମୟରେ ଶା-ରୀ-ରି-କ ସ-ମ୍ପ-ର୍କକ ରଖିବା ଦ୍ଵାରା କଣ ହୋଇଥାଏ।-

୧-ଭୋର ସମୟରେ ଶା-ରୀ-ରି-କ ସ-ମ୍ପ-ର୍କ ରଖିଲେ-ଯଦି ଆପଣ ନିଜ ପତ୍ନୀଙ୍କ ସହିତ ଭୋର ସମୟରେ ଶା-ରୀ-ରି-କ ସ-ମ୍ପ-ର୍କ ରଖୁଛନ୍ତି ତେବେ ଆପଣଙ୍କୁ ଅନେକ ରୋଗର ସମ୍ନା କରିବାକୁ ପଡିବ।ସେଥିପାଇଁ ଭୋର ସମୟରେ ଶା-ରୀ-ରି-କ ସ-ମ୍ପ-ର୍କ ରଖିବାକୁ ମନାକରାଯାଇଛି।

୨-ସନ୍ଦ୍ୟା ସମୟରେ ଶା-ରୀ-ରି-କ ସ-ମ୍ପ-ର୍କ ରଖିଲେ- ଯଦି ଆପଣ ଯୀଯ ପତ୍ନୀଙ୍କ ସହିତ ସନ୍ଦ୍ୟା ସମୟରେ ଶା-ରୀ-ରି-କ ସ-ମ୍ପ-ର୍କ ରଖୁଛନ୍ତି ଏହା ଦ୍ଵାରା ଆପଣଙ୍କୁ ଧନହାନି ହୋଇପାରେ।ତେଣୁ ଆପଣ କେବେବି ସନ୍ଦ୍ୟା ସମୟରେ ଶା-ରୀ-ରି-କ ସ-ମ୍ପ-ର୍କ ରଖନ୍ତୁ ନାହିଁ।

୩-ମଧ୍ୟାନ ସମୟରେ ଶା-ରୀ-ରି-କ ସ-ମ୍ପ-ର୍କ ରଖିଲେ – ଏହି ସାମ୍ୟରର ଯଦି ଆପଣ ଶାରୀରିକ ସମ୍ପର୍କ ସ୍ଥାପନ କରୁଛନ୍ତି ତେବେ ଆପଣଙ୍କର ହେବାକୁ ଥିବା ପୁଅ ବା ଝିଅ କଳାରଙ୍ଗର ହେବେ।

୪-ଆଲୋକରେ ଶା-ରୀ-ରି-କ ସ-ମ୍ପ-ର୍କ ରଖିଲେ- ଶା-ରୀ-ରି-କ ସ-ମ୍ପ-ର୍କ ସର୍ବଦା ଅନ୍ଧାରରେ ରଖିଲେ ଅଧିକ ମଜା ମିଳିଥାଏ କିନ୍ତୁ ଆଲୁଅରେ ସେତେ ଅଧିକ ସୁଖ ମିଳିନଥାଏ ଓ ଆପଣଙ୍କର ହେବାକୁଥିବା ପିଲା ବୋକା ଓ ଟେରା ହୋଇଥାଏ।

ଆପଣଙ୍କୁ ଆମେ ଏମିତି ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ,ବାସ୍ତୁ,ସ୍ପେଶାଲଖବର,ଭାଈରଲ ଖବର, ଓଲିଉଡ,ବଲିଉଡ,ଦୈନନ୍ଦିନ ରାଶିଫଳ, ସାପ୍ତାହିକ,ମାସିକ,ରାଶିଫଳ ସମ୍ଵନ୍ଧୀୟ ଖବର ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ନେଇ ଆସିବୁ ।ଆମ ସହ ଯୋଡ଼ି ରହିବା ପାଇଁ ଆମ ପେଜକୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ।ଆମ ତଥ୍ୟ ଭଲ ଲାଗିଲେ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ସାଙ୍ଗ ମାନଙ୍କ ସହ ଏବଂ ମତାମତ ଦେବାକୁ ଅନୁରୋଧ,ଜଗନ୍ନାଥଙ୍କ ପାଖରେ ଏତିକି ପାର୍ଥନା ଆପଣଙ୍କୁ ଭଲରେ ରଖନ୍ତୁ ଜୟ ଜଗନ୍ନାଥ ଖବରକୁ ପୁରା ପଢିଥିବାରୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଭଲ ଲାଗିଲେ ନିଶ୍ଚୟ ତଳେ ଲାଇକ କରିବେ।

More from ନୀତିଶିକ୍ଷାMore posts in ନୀତିଶିକ୍ଷା »

Be First to Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.