Press "Enter" to skip to content

ହେବାକୁ ଯାଉଥିବା ଛୁଆ ପୁଅ ନା ଝିଅ, ଜାଣନ୍ତୁ ଏହି ପାଞ୍ଚଟି ଲକ୍ଷଣରୁ-pregnancy tips

ଗର୍ଭବତୀ ମହିଳାମାନଙ୍କ ପାଇଁ ବାନ୍ତି ଲାଗିବା ସାଧାରଣ କଥା | ବାରମ୍ବାର ବାନ୍ତି ମଧ୍ୟ | କିନ୍ତୁ ଯଦି ଏହି ପ୍ରକ୍ରିୟା ଏକ ସପ୍ତାହ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଚାଲିବ, ତେବେ ଏହା ବୁଝିବା ଉଚିତ୍ ଯେ ଆପଣଙ୍କ ପେଟ ଭିତରେ ଥିବା ଶିଶୁ ଏକ ବାଳକ ଅଟେ |ଗର୍ଭାବସ୍ଥାରେ ସମସ୍ତଙ୍କର ପେଟ ବାହାରି ଥାଏ | କିନ୍ତୁ କେତେକ ମହିଳାଙ୍କର ପେଟ ଅଧିକ ବାହାରିଥାଏ | ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଏହା ଏକ ବାଳକ ହେବାର ସଙ୍କେତ ଅଟେ | କାରଣ ଶରୀରରେ ଚର୍ବି ବୃଦ୍ଧି ହେତୁ ପେଟ ବଢିଥାଏ |

ଯଦି ସେମାନଙ୍କର ଭିନ୍ନ ମତ ଅଛି । ମହିଳା ଡାକ୍ତରମାନେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଯଦି ଶିଶୁ ଆଠ ମାସ ପାଇଁ ଗତି କରିବା ଆରମ୍ଭ କରେ ଏବଂ କିଛି ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ପ୍ରସବ ହୋଇପାରେ ବୋଲି ଅନୁଭବ କରେ, ତେବେ ଏହାର ଅର୍ଥ ହେଉଛି ପୁଅଟି ପେଟରେ ବଢୁଛି। ଏହା ବ୍ୟତୀତ, ଯଦି ଗର୍ଭବତୀ ମହିଳାଙ୍କ ପ୍ରସବ ନଅ ମାସ ଶେଷ ହେବାକୁ ଯାଉଛି, ଏବଂ କୌଣସି ଗତିବିଧି ନାହିଁ, ତେବେ ଏହା ବୁଝିବା ଉଚିତ୍ ଯେ ପେଟରେ ଥିବା ଗର୍ଭ ଏକ ଝିଅ ଅଟେ |

ଆମର ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟ ଏଠାରେ ଜ୍ଞାନ ବୃଦ୍ଧି କରିବା ପାଇଁ, ଏଠାରେ ଆମେ ଅମୂଲ୍ୟ ଚିନ୍ତାଧାରା, ଓଡ଼ିଆ ଖବର, ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଟିପ୍ସ, ପ୍ରେରଣାଦାୟକ ଭକ୍ତି ଓଡ଼ିଆ ବିଚାର, ମୂଲ୍ୟବାନ ସୂଚନା ଏବଂ ଆକର୍ଷଣୀୟ ଖବର ସୂଚନା ମାଧ୍ୟମରେ ଜ୍ଞାନ ବୃଦ୍ଧି କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଛନ୍ତି। ଯଦି ଆପଣ ଏଥିରେ କୌଣସି ଭୁଲ ଦେଖନ୍ତି, ତୁରନ୍ତ ଆମକୁ ଜଣାନ୍ତୁ ଏବଂ ଆମେ ଏହାକୁ ଅପଡେଟ୍ କରିବୁ। ଆମକୁ ଲାଇକ ଏବଂ ଫଲୋ କରିବାକୁ ଆଦୌ ଭୁଲନ୍ତୁ ନାହିଁ। ତଳେ ନିଶ୍ଚୟ ଲାଇକ୍ କରନ୍ତୁ। ଧନ୍ୟବାଦ।

More from ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟMore posts in ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ »

Be First to Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.