Press "Enter" to skip to content

ମହିଳା ମାନେ କାହିଁକି ପର ପୁରୁଷ ପ୍ରତି ଆକୃଷ୍ଠ ରୁହନ୍ତି ଜାଣନ୍ତୁ-relation tips

ପ୍ରତ୍ୟେକ ଦେଶ ଏବଂ ଜନଜାତିର ନିଜସ୍ୱ ରୀତିନୀତି ଅଛି ଯାହା ବହୁ ବର୍ଷ ଧରି ଚାଲିଆସୁଥିଲା ଏବଂ ଆଜି ମଧ୍ୟ ସମାନ ଭାବରେ ବିବେଚନା କରାଯାଏ | ଆଜି ଆମେ ପାକିସ୍ତାନର କଲଶା ଜନଜାତିଙ୍କ ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ, ଯେଉଁମାନେ ସେମାନଙ୍କର ଅଜବ ପରମ୍ପରା ହେତୁ ସବୁବେଳେ ହେଡଲାଇନରେ ଥାଆନ୍ତି | ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଏଗୁଡିକର ଏକ ପରମ୍ପରା ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ, ଯାହା ଅନୁଯାୟୀ ଯଦି ଜଣେ ବିବାହିତ ମହିଳା ଜଣେ ଅଣ-ପୁରୁଷକୁ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି ତେବେ ସେ ସମ୍ପର୍କ ଭାଙ୍ଗି ଏକ ନୂତନ ସମ୍ପର୍କ ଯୋଡି ପାରିବେ | ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଏହି ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ସୂଚନା |

କାଲାଶା ଜନଜାତି ଆଫଗାନିସ୍ତାନ ସହିତ ପାକିସ୍ତାନର ସୀମାରେ ବାସ କରନ୍ତି। ଏହି ଜନଜାତି ପାକିସ୍ତାନର ସର୍ବନିମ୍ନ ସଂଖ୍ୟାଲଘୁମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଗଣାଯାଏ। ପାକିସ୍ତାନର ଜନଗଣନା ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ଏହି ଜନଜାତିର ସମ୍ପ୍ରଦାୟରେ କେବଳ 3,800 ଲୋକ ରହିଛନ୍ତି, ଯେଉଁମାନେ ପାକିସ୍ତାନର ଖାଇବର-ପାଖ୍ଟନଖୱା ପ୍ରଦେଶର ଚିତ୍ରାଲ ଉପତ୍ୟକାର ରାମବୁର, ବୀର ଏବଂ ବମ୍ବୁରେଟ୍ ଅଞ୍ଚଳରେ ବାସ କରନ୍ତି।

ଏହି ଜନଜାତି ଏହାର ଆଧୁନିକ ପରମ୍ପରା ଏବଂ ଏହାର ସମ୍ପ୍ରଦାୟର ମହିଳାମାନଙ୍କ ପରି କିଛି ଅଜବ ପରମ୍ପରା ପାଇଁ ଜଣାଶୁଣା, ଯଦି ସେମାନେ ଜଣେ ଅଣ-ପୁରୁଷଙ୍କୁ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି, ସେମାନେ ନିଜ ସ୍ୱାମୀଙ୍କୁ ଛାଡି ତାଙ୍କ ସହିତ ରହିବାକୁ ଆରମ୍ଭ କରନ୍ତି ଏବଂ ଏହାକୁ ବିରୋଧ କରନ୍ତି ନାହିଁ | ଏହି ସମ୍ପ୍ରଦାୟଗୁଡିକ ହିନ୍ଦୁ କୁଶ ପର୍ବତ ମଝିରେ ବାସ କରନ୍ତି ଏବଂ ବିଶ୍ଵାସ କରନ୍ତି ଯେ ପର୍ବତରୁ ଖସିଯିବା ହେତୁ ଆମର ସଭ୍ୟତା ଏବଂ ସଂସ୍କୃତି ଜୀବନ୍ତ ଅଟେ।

ଆପଣଙ୍କୁ ଆମେ ଏମିତି ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ,ବାସ୍ତୁ,ସ୍ପେଶାଲଖବର,ଭାଈରଲ ଖବର, ଓଲିଉଡ,ବଲିଉଡ,ଦୈନନ୍ଦିନ ରାଶିଫଳ, ସାପ୍ତାହିକ,ମାସିକ,ରାଶିଫଳ ର ଖବର ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ନେଇ ଆସିବୁ ।ଆମ ସହ ଯୋଡ଼ି ରହିବା ପାଇଁ ଆମ ପେଜକୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ।ଆମ ତଥ୍ୟ ଭଲ ଲାଗିଲେ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ସାଙ୍ଗ ମାନଙ୍କ ସହ ଏବଂ ମତାମତ ଦେବାକୁ ଅନୁରୋଧ,ଜଗନ୍ନାଥଙ୍କ ପାଖରେ ଏତିକି ପାର୍ଥନା ଆପଣଙ୍କୁ ଭଲରେ ରଖନ୍ତୁ ଜୟ ଜଗନ୍ନାଥ ଖବରକୁ ପୁରା ପଢିଥିବାରୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଭଲ ଲାଗିଲେ ନିଶ୍ଚୟ ତଳେ ଲାଇକ କରିବେ।

More from ସ୍ପେଶାଲ ଖବରMore posts in ସ୍ପେଶାଲ ଖବର »

Be First to Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.