Press "Enter" to skip to content

ଏହି ସହରରେ ମା ଏବଂ ଝିଅଙ୍କର କେବଳ ଗୋଟିଏ ପୁରୁଷ ସହିତ ସମ୍ପର୍କ ଥାଏ

ଏହି ସହରରେ ମା ଏବଂ ଝିଅଙ୍କର କେବଳ ଗୋଟିଏ ପୁରୁଷ ସହିତ ସମ୍ପର୍କ ଥାଏ|

ଦୁନିଆରେ ଅନେକ ଦେଶ ଅଛି ଏବଂ ପ୍ରତ୍ୟେକ ସ୍ଥାନର ନିଜସ୍ୱ ପରମ୍ପରା ଅଛି | ଅନେକ ସ୍ଥାନରେ ଏପରି ଏକ ଅଦ୍ଭୁତ ଏବଂ ଅଦ୍ଭୁତ ପରମ୍ପରା ପାଳନ କରାଯାଏ ଯେ ସେଗୁଡିକ ଶୁଣିବା ପରେ, ଏପରି କୌଣସି ପରମ୍ପରା କିମ୍ବା ରୀତିନୀତି ହୋଇପାରେ ବୋଲି ବିଶ୍ୱାସ କରିବାର କ୍ଷଣ ନାହିଁ |

ପରମ୍ପରା କ’ଣ – ବଙ୍ଗଳା ଦେଶର ମାଣ୍ଡି ଜନଜାତିର ଲୋକମାନେ କିଛି ଅଜବ ପରମ୍ପରା ଅନୁସରଣ କରୁଛନ୍ତି | 30 ବର୍ଷର ଆରୋଲା ଏଠାରେ ରହୁଥିବା ବେଳେ ତାଙ୍କ ପିତାଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିଲା। ତା’ପରେ ତାଙ୍କ ମା ପୁନର୍ବାର ବିବାହ କରିଥିଲେ। ଏବଂ ଯେତେବେଳେ ସେ ତାଙ୍କ ପିତାଙ୍କୁ ଚିହ୍ନିବା ଆରମ୍ଭ କଲେ, ସେ ତାଙ୍କ ପିତାଙ୍କୁ ବହୁତ ପସନ୍ଦ କଲେ ଏବଂ ସେ ଭାବିଲେ ଯେ ମୋ ମାଙ୍କର ଏପରି ଭଲ ସ୍ୱାମୀ ପାଇବା କେତେ ଭାଗ୍ୟଶାଳୀ ଅଟେ | ଅରୋଲା ପରେ ଜାଣିବାକୁ ପାଇଲେ ଯେ ଯେତେବେଳେ ସେ ମାତ୍ର 3 ବର୍ଷ ବୟସରେ ଏହା କରିଥିଲେ ସେତେବେଳେ ସେ ତାଙ୍କ ପିତାଙ୍କୁ ବିବାହ କରିଥିଲେ |

ଆସନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କୁ କହିବା ଯେ ଏହା ଏକ ପରମ୍ପରା ଏବଂ ଏହା ଘଟେ ଯେତେବେଳେ ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କ ସ୍ୱାମୀ ବୟସ ଅତିକ୍ରମ କରିଥା’ନ୍ତି, ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ ମହିଳାଙ୍କୁ ସ୍ୱାମୀଙ୍କ ପରିବାରର ଜଣେ ଯୁବକଙ୍କୁ ବିବାହ କରିବାକୁ ପଡିବ |

ପରମ୍ପରା ଅନୁଯାୟୀ, ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଏ ଯେ ଯେଉଁ ଯୁବକ ଅଳ୍ପ ବଯସର ହୋଇଯାଏ, ସେ ନିଜ ପତ୍ନୀ ଏବଂ ଝିଅକୁ ଦୀର୍ଘ ଦିନ ଧରି ସ୍ୱାମୀ ଭାବରେ ରକ୍ଷା କରିଥାଏ। ଏହା ଏକ ଅଦ୍ଭୁତ ପରମ୍ପରା, କିନ୍ତୁ ଆଜିର ସମୟରେ, ଅରୋଲାଙ୍କ ପିତାଙ୍କ ଠାରୁ ତିନୋଟି ସନ୍ତାନ ଅର୍ଥାତ୍ ତାଙ୍କ ସ୍ୱାମୀ ଏବଂ ଆରୋଲାଙ୍କ ମାତା ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କ ସ୍ୱାମୀଙ୍କଠାରୁ ଦୁଇଟି ସନ୍ତାନ ଅଛନ୍ତି | ଉଭୟ ମା ଏବଂ ଝିଅ ଏକାଠି ରୁହନ୍ତି |

ଆମର ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟ ଏଠାରେ ଜ୍ଞାନ ବୃଦ୍ଧି କରିବା ପାଇଁ, ଏଠାରେ ଆମେ ଅମୂଲ୍ୟ ଚିନ୍ତାଧାରା, ଓଡ଼ିଆ ଖବର, ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଟିପ୍ସ, ପ୍ରେରଣାଦାୟକ ଭକ୍ତି ଓଡ଼ିଆ ବିଚାର, ମୂଲ୍ୟବାନ ସୂଚନା ଏବଂ ଆକର୍ଷଣୀୟ ଖବର ସୂଚନା ମାଧ୍ୟମରେ ଜ୍ଞାନ ବୃଦ୍ଧି କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଛନ୍ତି। ଯଦି ଆପଣ ଏଥିରେ କୌଣସି ଭୁଲ ଦେଖନ୍ତି, ତୁରନ୍ତ ଆମକୁ ଜଣାନ୍ତୁ ଏବଂ ଆମେ ଏହାକୁ ଅପଡେଟ୍ କରିବୁ। ଆମକୁ ଲାଇକ ଏବଂ ଫଲୋ କରିବାକୁ ଆଦୌ ଭୁଲନ୍ତୁ ନାହିଁ। ତଳେ ନିଶ୍ଚୟ ଲାଇକ୍ କରନ୍ତୁ। ଧନ୍ୟବାଦ।

More from ଅଜବ ଗଜବMore posts in ଅଜବ ଗଜବ »

Be First to Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.