Press "Enter" to skip to content

ଝିଅ ଆଉ ପ୍ରିନ୍ସିପାଲ ଙ୍କର ଏହି ମଜାକଥା ପଢ଼ିଲେ ହସି ହସି ଗଡ଼ିବେ ଆପଣ Odia jokes

ନମସ୍କାର, ପ୍ରିୟ ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ମାନଙ୍କୁ ଆମ ନ୍ୟୁଜ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ସ୍ୱାଗତ। ଆଜିକାଲି ଦୁନିଆ ରେ କାମ ଟେନସନ,ସ୍ତ୍ରୀ ଟେନସନ,ପ୍ରେମିକା ଟେନସନ,ପାଠ ପଢା ଟେନସନ,ଫ୍ୟାମିଲି ଟେନସନ, ଦୁନିଆ ଟେନସନ, ଏହି ସବୁ ଟେନସନ ରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇବା ପାଇଁ ଆମେ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ପ୍ରତିଦିନ ନେଇ ଆସୁ ନୂଆ ନୂଆ ବଛା ବଛା ଜୋକ୍ସ। ଯାହା କୁ ପଢ଼ିଲେ ଆପଣ ଦିନ ଯାକ ହସି ହସି ଗଡୁଥିବେ।

ହସିବା ପୁଣ୍ୟ ଅଟେ ଏବଂ ହସାଇବା ମହା ପୁଣ୍ୟ। ହସିବା ଦ୍ୱାରା ଆମ ଶରୀରର ଅଧା ରୋଗ ଭଲ ହୋଇଯାଏ। ଶରୀର ପ୍ରଫୁଲିତ ରୁହେ। ମାନସିକ ଚାପ ଯନ୍ତ୍ରଣା କମ ରୁହେ। ତେବେ ଆଜି ଆମେ ପୁଣି ନେଇ ଆସିଛୁ କିଛି ମଜାଦାର ଜୋକ୍ସ ଖାସ କରି ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ। ତେବେ ” ପଢୁଥାନ୍ତୁ ହସି ହସି ଗଡୁଥାନ୍ତୁ”।

ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ କିଛି ମଜାଦାର୍ ଜୋକ୍ସ ନେଇକରି ଆସିଛୁ, ଯାହା ଆଜିକାଲି ସୋସିଆଲ୍ ମିଡିଆରେ ବହୁତ ଟ୍ରେଣ୍ତିଙ୍ଗ୍ ଅଛି, ଆମେ ଆଶା କରୁଛୁ କି ଏହି ଜୋକ୍ସ ପଢିକରି ଆପଣଙ୍କ ହସ ଅଟକିବ ନାହିଁ , ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଆରମ୍ଭ କରିବା ହସିବା ଓ ହସାଇବାର ମଜାଦାର୍ ସିଲସିଲା ।

୧) ଆଜିର ବିଚାର, ଝିଅ ଓ ଚାକିରି ତେବେ ଛାଡନ୍ତୁ , ଯେବେ ଆଉଗୋଟେ ହାତରେ ଥିବ ।
୨) ରିପୋର୍ଟର- ସ୍ୱାମୀ ଜୀ ଏଠାରେ ପାହାଡ ଉପରେ ବହୁତ ଥଣ୍ତା ଅଛି, ଏତେ ଥଣ୍ତାରେ ଆପଣଙ୍କ ଖୁସିର୍ ରାଜ୍ କଣ? ସ୍ୱାମିଜୀ- ସାଧନା ଓ ଗ୍ରୀନ୍ ଟି ମୋତେ ଗରମ ରଖିଥାଏ , ତୁମେ କଣ ପସନ୍ଦ କରିବ ସାଧନା କି ଗ୍ରୀନ୍ ଟି ? ରିପୋର୍ଟର- ଗ୍ରୀନ୍ ଟି, ସ୍ୱାମୀଜୀ- ସାଧନା ଦୁଇ କପ୍ ଗ୍ରୀନ୍ ଟି ଆଣିବ ।


୩) ସ୍କୁଲରୁ ଆସିବାପରେ ପପୁ ନିଜ ବାପାଙ୍କୁ କହେ , ପପୁ- ମୋତେ ମ୍ୟାଡାମ୍ ସବୁଦିନ ମାରୁଛନ୍ତି ,ବାପା- ତୁ ଡରନି ପୁଅ, ତୁ ମୋର ବାଘର ଛୁଆ, ପପୁ- ମ୍ୟାଡାମ୍ ବି ଏହା କହୁଛନ୍ତି , ବାପା-କଣ ? ପପୁ- ମ୍ୟାଡାମ୍ କହୁଛନ୍ତି କୁଆଡେ ଏହି ଜନ୍ତୁର ପିଲାଟା ଆସିଛି , କିଛି ପଢୁନି ,
୪) ପ୍ରେମିକା- ନିଜ ପ୍ରେମୀକୁ- ଜାନୁ ମୋର ଜିଭରେ ଛାଲ ବାହାରି ଆସିଛି, ପ୍ରେମୀ –ଏହା ତ ହେବାର ଥିଲା, ତୁମର ହରକତ୍ ଯେପରି ଏମିତି ଅଛି , ପ୍ରେମିକା-ତୁମେ କେବେ ନିଜ ଜୁବାନ୍ କୁ ଆରାମ ଦେଉନ, ଦିନସାରା ବକ୍ ବକ୍ ହେଉଛ , ପ୍ରେମୀ କହିଲା- କେବେ ତ ତାକୁ ଆରାମ କରିବାକୁ ଦେଉନ ସେମିତି ଏହା ହିଁ ହେବ ।

୫) ପପୁ- ମେଡିକାଲରେ ଏକ ନର୍ସକୁ- ଆଇ ଲଭ୍ ୟୁ, ତୁମେ ମୋର୍ ହୃଦୟ ଚୋରିକରିନେଲ, ନର୍ସ- ଲାଜେଇକରି – ଚାଲ୍ ମିଛୁଆ, ଆମେ ତ ତମ ହାର୍ଟକୁ ହାତ ମାରିନୁ ଆମେ ତ କେବଳ କିଡନୀ ଚୋରି କରିଛୁ ।


୬) ପିଙ୍କି- ଡାକ୍ତର ସାର୍- ମୋତେ ଅଜବ ରୋଗ ହେଇଛି, ଡାକ୍ତର୍- କେଉଁ ରୋଗ, ପିଙ୍କି- ଯେବେ ମୁଁ କେବେ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରୁଛି, ତେବେ ମୋତେ ଦେଖାଯାଉନି, ଡାକ୍ତର- ଓହଃ ଏମିତି କେବେଠାରୁ ହେଉଛି, ପିଙ୍କି- ଯେବେ କାହା ସହ ଫୋନରେ କଥା ହେଉଛି, ତେବେ ଡାକ୍ତର- ଏବେ ବେହୋସ୍ ।
୭) ସାନ୍ତାର ସ୍ତ୍ରୀକୁ ଡାକୁ ଉଠାଇକରି ନେଇଗଲେ, ସାନ୍ତା ନିଜ ସ୍ତ୍ରୀକୁ ଛଡାଇବାକୁ ଗଲା ତ  ଗାଁ ଲୋକେ କହିଲେ ଖାଲି ହାତରେ କୁଆଡେ ଯାଉଛ? ଏହା ଶୁଣିକରି ସାନ୍ତା ଦୁଇ କିଲୋ ସେଓ ନେଇନେଲା ,

୮) କଷ୍ଟମର- ଭାଇ , ଲସିରେ ମାଛି ପଡିଛି, ଚିଣ୍ଟୁ- ଆରେ ହୃଦୟ ବଡ ରଖମ୍ ଏହି ମାଛି ଛୁଆଟା କେତେ ବା ଲସି ପିଇଥିବ
୯) ପପୁ ନିଜ ଦଳ ସହ ନେତୃତ୍ୟ କରି ସୀମାରେ ଲଢୁଥିଲା,  ତେବେ ଏକ ଜବାନ୍ ଆଗକୁ ଆସି କହିଲା- ସାର୍ ଏକ ଖରାପ ଖବର ଅଛି, ପପୁ- କଣ ଖବର ? ଜବାନ୍- ସାର୍ ଶତ୍ରୁ ଆମକୁ ଚାରିପଟରୁ ଘେରେଇନେଇଛନ୍ତି, ପପୁ- ଆରେ, ଏହା ତ ଆହୁରି ଭଲ ହେଲା, ଏବେ ଆମେ ଚାରିପଟକୁ ଯିବା ଦରକାର ନାହିଁ  ଆମେ ଏଠାରେ ଗୁଳି ଚଳାଇପାରିବା ।

୧୦) ମଜନୁ ଲୈଲାକୁ- ଯେବେ ମୋର ବାପାଙ୍କ ଖଣ୍ତା ଦେଖୁଛି, ତୋର ମୋର ମନ ଲଢେଇରେ ଯିବାକୁ ଇଚ୍ଛା ହୋଇଥାଏ , ଲୈଲା- ତେବେ ଚାଲିଯାଉନ, ମଜନୁ- କଣ କରିବି, ଏହାପରେ ତୁରନ୍ତ ତାଙ୍କ ନକଲି ଗୋଡ କଥା ମନେ ପଡିଯାଉଛି ,
୧୧) ଏକ ଝିଅ କ୍ଲାସରେ ବାରମ୍ବାର ନାକ ପୋଛୁଥିଲା, ଶିକ୍ଷୟତ୍ରୀ ପଚାରିଲେ କଣ ହେଲା? ଝିଅ- ଥଣ୍ତା ହୋଇଛି ମ୍ୟାଡାମ୍- ଶିକ୍ଷୟତ୍ରୀ- ସଂନ୍ଧ୍ୟାକୁ ଯାଇକରି ଟିକିଏ ବ୍ରାଣ୍ତି ପିଇନେବ , ଝିଅ- ରାଗରେ- ସେଥିରେ କଣ ହେଇଯିବ , ଶିକ୍ଷୟତ୍ରୀ- ତାହାର ଚକ୍କରରେ ରାଜା ମହାରାଜା ଚାଲିଗଲେ , ତୋର କାଶ କଣ ଜିନିଷ ଅଟେ ।

୧୨) ସ୍ୱାମୀ- ସ୍ତ୍ରୀ ସହ କେଉଁ କଥାରେ ଝଗଡା ହୋଇଗଲା,  ସ୍ତ୍ରୀ- ଏବେ ମୁଁ ୧୦ ଯାଏଁ ଗଣିବି, ଯଦି ତୁମେ ନ କହିବ ତେବେ ମୁଁ ବିଷ ଖାଇଦେବି, ସ୍ତ୍ରୀ-ଏକ, ସ୍ୱାମୀ ଚୁପ୍, ସ୍ତ୍ରୀ-ଦୁଇ, ସ୍ୱାମୀ –ସେମିତି ଚୁପ୍, ସ୍ତ୍ରୀ- କୁହ ନା ପ୍ଲିଜ୍, ସ୍ତ୍ରୀ କାନ୍ଧିବା ଆରମ୍ଭ କରିଦେଲା, ସ୍ୱାମି- ଗଣିଚାଲ ,ସ୍ତ୍ରୀ- ହେ ଭଗବାନ ତୁମେ ଯାହା ହେଉ କହିଲ, ନହେଲେ ମୁଁ ବିଷ ଖାଇଦେଇଥାନ୍ତି ।

୧୩) ସ୍ୱାମୀ ସହ ଲଢେଇ କରିବାପରେ ସ୍ତ୍ରୀ କହିଲା-ମୁଁ ବାପଘରକୁ ଯାଉଛି, ଓ ସେଠାରେ ଯାଇକି ଛାଡପତ୍ର ପାଇଁ ମୁକଦମା ଦାୟର୍ କରିବି, ସ୍ୱାମୀ –ଚାଲ୍ ହଟ୍ ଏବେ ଏମିତି ମିଛ ମିଛ ଓ ମିଠା ମିଠା କଥା କହିକି ମୋତେ ଆଉ ଭୁଲେଇବାକୁ ଚେଷ୍ଟାକରନ୍ତୁ ନାହିଁ ।

୧୪) ଗୋଟେ ପୁଅ ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ଘରକୁ ଫେରିଲା, ମା- କୁଆଡେ ଯାଇଥିଲୁ ? ପୁଅ- କ୍ୟାବେର୍ ଡ୍ୟାନ୍ସ ଦେଖିବାକୁ ଯାଇଥିଲି, ମା- ହେ ଭଗବାନ, ତୁ କିଛି ଏମିତି ଜିନିଷ ଦେଖିନି ଯାହା ତୋତେ ଦେଖାଇବା ଦରକାର ନୁହେଁ , ପୁଅ- ହଁ ମୁଁ ଦେଖିଥିଲି, ମା-କଣ ଦେଖିଲୁ ? ପୁଅ- ବାପା

୧୫) ବହୁତ ଥର ପରୀକ୍ଷା ଦେବା ପରେ ମଧ୍ୟ ଝିଅଟି କଲେଜ ପରୀକ୍ଷାରେ ଫେଲ ହେଇ ଯାଉଥିଲା। ଦିନେ ପ୍ରିନିସିପାଲ ଙ୍କ ପାଖକୁ ଯାଇ କହିଲାଝିଅ – ସାର ମୁଁ ପରୀକ୍ଷା ରେ ପାସ ହେବା ପାଇଁ କିଛି ମଧ୍ୟ କରିପାରେ।
ପ୍ରିନ୍ସିପାଲ – ତାହାଲେ ଯା ତୋ ବାପା କୁ ଧରିକି କଲେଜ ଆସେ।

ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଆମେ ଏମିତି ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ,ବାସ୍ତୁ,ସ୍ପେଶାଲଖବର,ଭାଈରଲ ଖବର, ଓଲିଉଡ,ବଲିଉଡ,ଦୈନନ୍ଦିନ ରାଶିଫଳ, ସାପ୍ତାହିକ,ମାସିକ,ରାଶିଫଳ ସମ୍ଵନ୍ଧୀୟ ଖବର ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ନେଇ ଆସିଥାଉ ।ଆମ ସହ ଯୋଡ଼ି ରହିବା ପାଇଁ ଆମ ପେଜକୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ।ଆମ ତଥ୍ୟ ଭଲ ଲାଗିଲେ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ସାଙ୍ଗ ମାନଙ୍କ ସହ ଏବଂ ମତାମତ ଦେବାକୁ ଅନୁରୋଧ,ଜଗନ୍ନାଥଙ୍କ ପାଖରେ ଏତିକି ପାର୍ଥନା ଆପଣଙ୍କୁ ଭଲରେ ରଖନ୍ତୁ ଜୟ ଜଗନ୍ନାଥ  ଖବରକୁ ପୁରା ପଢିଥିବାରୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଭଲ ଲାଗିଲେ ନିଶ୍ଚୟ ତଳେ ଲାଇକ କରିବେ।

More from Odia jokesMore posts in Odia jokes »

Be First to Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.