Press "Enter" to skip to content

ଝିଅ ମାନଙ୍କ ଶାର୍ଟରେ କାହିଁକି ନଥାଏ ପକେଟ? କାରଣ ଜାଣିଲେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହେବେ ଆପଣ

ଆପଣ ଜାଣିଛନ୍ତି କି ଝିଅମାନଙ୍କ ସାର୍ଟରେ ପକେଟ କାହିଁକି ନାହିଁ, କାରଣ ଜାଣିଲେ ଆପଣ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଯିବେ |

ପୁରୁଷମାନେ କିଛି ବି ପକେଟରେ ରଖିପାରିବେ, କିନ୍ତୁ ଯଦି ଆପଣ ମହିଳାଙ୍କ ସାର୍ଟ କିମ୍ବା କୌଣସି ପୋଷାକକୁ ଦେଖନ୍ତି, ପ୍ରାୟ ୯୫ ପ୍ରତିଶତ ପୋଷାକରେ ଆପଣ ପକେଟ୍ ପାଇବେ ନାହିଁ ଏବଂ କିଛିରେ ପାଇପାରନ୍ତି, ତେବେ ଏହା ମଧ୍ୟ ଏକ ବ୍ୟତିକ୍ରମ କାହିଁକି?ତେବେ ଆପଣଙ୍କୁ କହିବୁ ଯେ, ଏହି ସାର୍ଟ ଭାରତରୁ ନୁହେଁ ବରଂ ପାଶ୍ଚାତ୍ୟ ଦେଶରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା ଯେଉଁଠାରେ ଏହା ଅଷ୍ଟାଦଶ ଶତାବ୍ଦୀରୁ ପିନ୍ଧାଯାଏ |

ସେହି ସମୟରେ ଉଭୟ ପୁରୁଷ ଏବଂ ମହିଳାଙ୍କ ପାଇଁ ସାର୍ଟ ତିଆରି କରାଯାଉଥିଲା, କିନ୍ତୁ ଯେଉଁ ଲୋକମାନେ ପୋଷାକର ପରିକଳ୍ପନା କରିଥିଲେ, ସେମାନେ ଭାବିଥିଲେ ଯେ ଯଦି ମହିଳାଙ୍କ ପକେଟକୁ ସାର୍ଟରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଥାଏ, ତା’ହେଲେ ତାଙ୍କ ଶରୀରର ଗଠନ ଅନୁଯାୟୀ,ତାଙ୍କର ସୌନ୍ଦର୍ଯ୍ୟ ବିଗାଡି ଦେଇପାରେ |

ଏହା ବ୍ୟତୀତ ସେ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ ଅନୁଭବ କରିଛନ୍ତି ଯେ ଯଦି ତାଙ୍କ ସାର୍ଟରେ ପକେଟ ଥାଏ, ତେବେ ସେ ସେଥିରେ କିଛି ରଖିବେ ଯାହା ଦ୍ଵାରା ତାଙ୍କ ଶରୀରର କିଛି ଅଂଶ ଆଚ୍ଛାଦିତ ହୋଇପାରିବ, ତେଣୁ କିଛି ପୁରୁଷ ଡିଜନାରୋ, ତାଙ୍କର ଛୋଟ ଚିନ୍ତାଧାରା ହେତୁ ମହିଳାମାନେ ସାର୍ଟ ପକେଟ ତିଆରି କରିବାକୁ ଅନୁମତି ଦେଲା ନାହିଁ, ଯାହା ପରେ ସମାନ ଧାରା ଘଟିଲା ଏବଂ ଏକବିଂଶ ଶତାବ୍ଦୀ ସୁଦ୍ଧା, ଯେଉଁ ସ୍ଥାନକୁ ସାର୍ଟ ଯାଇଥିଲେ ସେହି ସ୍ଥାନର ଡିଜାଇନର୍ ସମାନ ଫର୍ମାଟ୍ ଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ, ସେ ମଧ୍ୟ କିଛି ଚିନ୍ତା ନକରି ବୁଝିଥିଲେ |

କିନ୍ତୁ ପ୍ରାୟ ୨୦୦୦ ପରେ, ଲୋକଙ୍କ ଚିନ୍ତାଧାରାରେ ବହୁତ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଆସିଥିଲା ​​ଏବଂ ସେମାନେ ମହିଳା ସାର୍ଟରେ ପକେଟ ରଖିବା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ, କିଛି ମହିଳା ଏହାକୁ ଏକ ଉପାୟରେ ପ୍ରଶଂସା କରିଥିଲେ, ଫ୍ୟାଶନ୍ ଦୁନିଆ ସହ ଜଡିତ କିଛି ଡିଜାଇନର୍ ଏବଂ ଲୋକମାନେ ମଧ୍ୟ ଏହାକୁ ସମାଲୋଚନା କରିଥିଲେ କିନ୍ତୁ ଆଜିକାଲି | ଯଦି ତୁମର ପକେଟ ସାର୍ଟ ଦରକାର, ତେବେ ଏହା ଉପଲବ୍ଧ

ଆମର ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟ ଏଠାରେ ଜ୍ଞାନ ବୃଦ୍ଧି କରିବା ପାଇଁ, ଏଠାରେ ଆମେ ଅମୂଲ୍ୟ ଚିନ୍ତାଧାରା, ଓଡ଼ିଆ ଖବର, ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଟିପ୍ସ, ପ୍ରେରଣାଦାୟକ ଭକ୍ତି ଓଡ଼ିଆ ବିଚାର, ମୂଲ୍ୟବାନ ସୂଚନା ଏବଂ ଆକର୍ଷଣୀୟ ଖବର ସୂଚନା ମାଧ୍ୟମରେ ଜ୍ଞାନ ବୃଦ୍ଧି କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଛନ୍ତି। ଯଦି ଆପଣ ଏଥିରେ କୌଣସି ଭୁଲ ଦେଖନ୍ତି, ତୁରନ୍ତ ଆମକୁ ଜଣାନ୍ତୁ ଏବଂ ଆମେ ଏହାକୁ ଅପଡେଟ୍ କରିବୁ। ଆମକୁ ଲାଇକ ଏବଂ ଫଲୋ କରିବାକୁ ଆଦୌ ଭୁଲନ୍ତୁ ନାହିଁ। ତଳେ ନିଶ୍ଚୟ ଲାଇକ୍ କରନ୍ତୁ। ଧନ୍ୟବାଦ।

More from EducationMore posts in Education »

Be First to Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.